Sunnyergia.pl

Zyskaj darmową energię

Kategorie

Kategorie

Elektromobilność Nowości

Carport, czyli wiata fotowoltaiczna

Ponieważ coraz więcej domów korzysta z energii słonecznej, branża przeżywa rozkwit. W rzeczywistości, nowe badania pokazują, że trend ten będzie miał ogromny wpływ ekonomiczny na Amerykę do 2020 roku, ponieważ instalacje solarne prosumentów rosną w tempie wykładniczym o prawie 40%.
W miejscach takich jak Kalifornia, gdzie ceny domów pozostają wysokie, częściowo z powodu rosnących kosztów energii, wiele osób postrzega prosumentów jako najlepszą okazję do zaoszczędzenia kosztów bez poświęcania jakości lub estetyki, co może być trudne w przypadku instalacji własnych systemów.

Liczba paneli słonecznych zainstalowanych w australijskich domach wzrosła wykładniczo w ciągu ostatnich kilku lat, a wielu właścicieli domów zainstalowało własne systemy fotowoltaiczne (PV), aby zaoszczędzić pieniądze na rachunkach za energię elektryczną. Najnowsze dane pokazują, że w połowie 2020 roku było około 260 000 podwórek z takimi instalacjami, jednak do 2021 roku liczba ta wzrosła prawie pół miliona razy do 810 tysięcy! Ten szybki wzrost jest napędzany w dużej mierze przez wzrost zainteresowania konsumentów, którzy chcą produkować bardziej zrównoważone źródła energii dla siebie, jednocześnie pomagając w walce z globalnymi problemami klimatycznymi, takimi jak globalne ocieplenie.

Czym jest wiata fotowoltaiczna?

Solarne wiaty samochodowe – carport – to piękne konstrukcje, które mogą służyć jako przyjazne dla środowiska zadaszenie dla Twojego pojazdu. Te tak zwane „słoneczne dachy” przyszłości pokrywają miejsca parkingowe, podobnie jak tradycyjne naziemne systemy fotowoltaiczne, z kilkoma różnicami: po pierwsze są większe i wyższe niż ich odpowiedniki; po drugie mają wystarczającą wysokość, aby zmieścić się pod pojazdami wewnątrz nich, a nie na poziomie gruntu, co uniemożliwiłoby ich wykorzystanie przez mniejsze samochody lub motocykle (chociaż pod tymi miastami jest mnóstwo miejsca).

I wreszcie, co być może najważniejsze dla miłośników energii słonecznej mieszkających na małych działkach lub na przedmieściach. Wiaty fotowoltaiczne oferują bardziej efektywne wykorzystanie przestrzeni niż tradycyjne instalacje fotowoltaiczne montowane na gruncie, ponieważ wymagają mniej ziemi, którą można wykorzystać w innych miejscach, gdzie nie ma wystarczająco dużo miejsca na zamontowanie instalacji na dachu!

Korzyści z fotowoltaicznego carport jest wiele. Nie tylko zmniejsza koszty i czas usuwania śniegu z pojazdu, ale można również przechwytywać wodę deszczową do zarządzania, takich jak podlewanie terenów zielonych w miesiącach letnich, gdy temperatury wzrastają powyżej dopuszczalnych poziomów bez klimatyzacji w trybie gotowości! Jest to doskonała okazja, która nie będzie dostępna ponownie w najbliższym czasie, jeśli w ogóle będzie dostępna, z powodu rosnących cen paliwa lub obaw o środowisko.

Carport zapewnia wiele korzyści, w tym zmniejszenie kosztów i czasu, aby usunąć śnieg z pojazdu. Jest to również bezpieczniejsze niż parkowanie na ulicy w miesiącach zimowych.

Carport – idealny dla domu i centrów handlowych?

Wiaty solarne stają się coraz bardziej popularne w USA, ale dlaczego tak się dzieje? Panele słoneczne mogą być instalowane na parkingach bez większego wpływu na środowisko. Centra handlowe mają duże powierzchnie, które idealnie nadają się do instalacji solarnych – zwłaszcza Whole Foods! Firma umieściła już ponad 325 kWp w jednej lokalizacji w pobliżu Brooklynu w Nowym Jorku, co czyni ją doskonałym przykładem dla wszystkich innych centrów handlowych w całej Ameryce, które chcą zainstalować tego typu system już teraz lub wkrótce potem.

Dodatkowym argumentem za wiatami fotowoltaicznymi jest możliwość podłączenia ładowarki do samochodów elektrycznych, czyli Wallbox. W ten sposób można zwiększyć autokonsumpcję energii z fotowoltaiki i jednocześnie ładować samochód elektryczny lub hybrydę PHEV za pomocą ekologicznego i darmowego prądu z fotowoltaiki

Wiaty fotowoltaiczne stają się coraz tańsze

Koszt instalacji solarnego carport spadł o ponad połowę w ciągu 10 lat, a eksperci twierdzą, że jest to w dużej mierze ze względu na poprawę materiałów, które tworzą strukturę. Technologia słoneczna również nadal się poprawia z lepszych, ale tańsze części stają się dostępne przez cały czas, czynniki te połączone pomóc utrzymać koszty na niskim poziomie dla właścicieli domów, którzy chcą własne źródło energii niezależności!

Wiata solarna jest świetną alternatywą dla tradycyjnej konstrukcji metalowej. Lekka i mocna blacha stalowa oferuje ulepszoną konstrukcję strukturalną, która będzie trwać przez lata przy minimalnej konserwacji, jak również zapewnić cień od ekspozycji na słońce, a jednocześnie jest w stanie wytrzymać silne wiatry bez poświęcania wszystkie swoje potrzeby energii elektrycznej!

Konstrukcja nowych paneli słonecznych stała się bardziej zróżnicowana i lekka, a firmy czynią postępy w doskonaleniu materiałów, aby umożliwić instalację na różnych typach dachów. Gotowe zestawy stają się również popularne wśród majsterkowiczów, którzy chcą zrealizować ciekawy projekt w domu lub miejscu pracy, ale mogą nie mieć kwalifikacji elektrycznych wymaganych do podłączenia ich bezpośrednio do systemów zasilania bez pomocy specjalistów, takich jak elektrycy.

Jak dobrać wiatę fotowoltaiczną?

Inwestorzy, którzy szukają odpowiedniej wiaty fotowoltaicznej do zainstalowania na swojej posesji nie muszą się martwić o podejmowanie jakichkolwiek obliczeń. Firma zrobi wszystko, co trzeba, od pomiaru potencjalnych lokalizacji i rozmiarów, aż znajdzie to, co idealnie pasuje do obu czynników!

Carport na jeden czy dwa samochody?

W pierwszej kolejności musimy zdecydować, jak dużej szopy szukasz. Czy Twoje potrzeby obejmują tylko jeden samochód lub dwa? Na przykład: jeśli to będzie głównie miejsce do przechowywania z okazjonalnego wykorzystania dodatkowego pojazdu, a następnie przejść z czymś małym i kompaktowym. Ale jeśli będzie to służyć jako coś więcej niż tylko tymczasowego parkingu, a także zapewnienie gdzieś bezpieczne od złej pogody, gdzie wszelkiego rodzaju rzeczy mogą być odłożone do schowka w miesiącach zimowych , należy rozważyć uzyskanie albo 5 x 6 m.

Aby zapewnić maksymalną produkcję energii, panele słoneczne powinny być zainstalowane na wiacie fotowoltaicznej o orientacji południowej lub wschód-zachód. Kiedy słońce jest w najwyższym punkcie w południe w tym najgorętszym okresie sezonu , zwrócenie się na południe zapewniłoby optymalną ekspozycję dla modułów umieszczonych nad poziomem gruntu i pomogłoby zoptymalizować produkcję energii w gorących porach roku, takich jak lato, kiedy występują wyższe temperatury niż w miesiącach zimowych, nie ma tak dużo światła dziennego, więc potrzeba więcej godzin dziennie, w których robi się wystarczająco ciepło na zewnątrz, zanim znów zacznie zapadać zmrok!

Jednym z aspektów do rozważenia przy instalacji carport jest to, czy będzie to wymagało zezwoleń i zgłoszeń zgodnie z lokalnymi przepisami budowlanymi. Jeśli wniosek o pozwolenie przechodzi, to nie ma potrzeby drogiego projektu, ponieważ nie będzie żadnych opóźnień w czasie budowy ze względu na te rzeczy są sfinalizowane najpierw!

Wiata fotowoltaiczna czy fotowoltaika na dachu domu?

Energia słoneczna jest przyszłością, a słoneczne szopy są jedną wielką opcją dla właścicieli domów, którzy chcą go. Wiele osób nie kwalifikuje się do tradycyjnych instalacji ze względu na lokalizację lub inne powody, jednak nie powinno to powstrzymać Cię przed zaspokojeniem swoich potrzeb energetycznych za pomocą czystych zasobów odnawialnych.

Panele, które tworzą dach wiaty fotowoltaicznej, służą jako idealny środek do generowania czystej, odnawialnej energii elektrycznej ze światła słonecznego.  W przeciwieństwie do systemów montowanych dachu domu, które mogą mieć więcej ograniczeń ze względu na dostępność miejsca lub inne czynniki, takie jak orientacja nachylenia, dostosowanie tych parametrów nie stanowi większego problemu w przypadku instalacji na wiacie fotowoltaicznej, ponieważ są one tak uniwersalne: można je umieścić w dowolnym miejscu, i spełniają dwie funkcje jednocześnie. Wiaty samochodowej i instalacji fotowoltaicznej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ