Sunnyergia.pl

Zyskaj darmową energię

Kategorie

Kategorie

Elektromobilność Nowości

Ile kosztuje wynajem lawety?

Laweta czy holowanie?

Ze względu na przyczyny techniczne często auto holowanie jest niemożliwe. Dzieje się tak w momencie gdy uszkodzone auto:

  • wyposażone jest w stały napęd 4×4 i producent nie przewidział możliwości załączenia napędu tylko na jedną oś
  • samochód w wyniku awarii ma uszkodzony układ hamulcowy bądź kierowniczy
  • pojazd z popsutym silnikiem, który posiada układ pneumatyczny lub hydropneumatyczny
  • auto z automatyczną skrzynią biegów, elektryczne lub hybrydowe.

W takim wypadku konieczne jest wezwanie auto lawety i przewiezienie samochodu w wyznaczone miejsce właśnie w taki sposób.

Od czego zależy cena wynajmu lawety?

Na cenę wynajmu auto lawety jest zależna od wielu czynników, między innymi to czy chcemy wynająć samą lawetę czy razem z kierowcą. Druga opcja jest bardziej korzystna dla wszystkich tych, którzy z auto lawetą dotychczas nie mieli nic wspólnego, może będzie bardziej kosztowna ale zaoszczędzi wiele czasu i zbędnych nerwów. Drugą niezwykle istotną kwestią wpływającą na cenę jest okres na jaki chcemy ją wynająć lawetę. Istnieją opcje godzinne, dobowe, długoterminowe oraz te z limitem kilometrów. Cena usługi zmienia się również w zależności od odległości jaką autopomoc musi przebyć ze swojej siedziby do klienta oraz jaką trasę musi pokonać już z uszkodzonym pojazdem. Wpływ na koszty ma również wielkość i masa przewożonego pojazdu oraz skomplikowalność akcji jaką trzeba wykonać aby załadować, ale również przewieść pojazd.  Poszczególne firmy zajmujące się pomocą w takich nagłych sytuacjach posiadają również dodatkowe opłaty za oferowane dodatkowe usługi.

Ile kosztuje wynajem auto lawety i lawety?

Aktualny średni koszt wynajmu standardowej auto lawety to 250-350zł za dobę. Jeżeli interesuje nas wynajem na godziny to musimy liczyć około 150 zł za 4 godziny wynajmu. Gdy zdecydujemy się jednak na holowanie musimy za nie zapłaci około 100 zł, pod warunkiem, że będzie się ono odbywać na terenie miasta, w którym znajduje się firma pomocy drogowej, każdy kilometr, który auto hol musi zrobić poza miastem będzie kosztować właściciela uszkodzonego pojazdu od 1 do 3 zł. Natomiast wynajem lawety jest tańszy jednak ograniczony przez ładowność jaką może przewieść. Laweta do 2 ton to koszt około 170 zł za dobę, a do 3 ton to 270 zł za dobę. Mniejsze pojazdy można przeprowadzić już za około 80 zł za dobę. O ile wynajem samej lawety czy auto lawety oraz usługi prostych przewozów może zostać uśredniony, o tyle usługa usługa przeprowadzona przez profesjonalnego pracownika który np. będzie musiał wyciągnąć uszkodzone auto z przydrożnego rowu, a następnie je przetransportować jest wyceniana indywidualnie, a jej koszty mogą być bardzo różne.

Jeżeli dopadnie nas już taka nagła sytuacja i nie chcemy przepłacać warto zastosować najprostszy i najbardziej skuteczny sposób na znalezienie najtańszej opcji pomocy poprzez wpisanie w wyszukiwarkę internetową haseł np. „tanie holowanie” czy „pomoc drogowa”. Pozwoli nam to łatwo znaleźć te niskobudżetowe opcje i jednocześnie sprawdzić opinie na temat danej firmy oferującej autopomoc.

https://www.auto-pomoc24.pl/holowanie