Sunnyergia.pl

Zyskaj darmową energię

Kategorie

Kategorie

Pompy ciepła Nowości Ogrzewanie

Ogrzewanie pompą ciepła

Kiedy przychodzi do instalacji ogrzewania w nowym obiekcie lub wymiany źródła ciepła, bardzo ważne jest zbadanie cen alternatywnych technologii dostępnych na rynku, ponieważ ogrzewanie jest jednym z głównych czynników wpływających na wydatki gospodarstwa domowego. Powietrzna pompa ciepła jest jedną z najbardziej opłacalnych i przyjaznych dla środowiska metod.

Rosnące restrykcje prawne dotyczące konieczności ograniczania emisji zanieczyszczeń przez budowle, a także rosnące koszty energii i ceny paliw grzewczych zmuszają właścicieli domów do zainteresowania się zieloną energią. Pompa ciepła i system fotowoltaiczny to jedno z najbardziej opłacalnych źródeł ogrzewania dla domów jednorodzinnych.

Ogrzewanie domu za pomocą pompy ciepła oznacza, że nie musisz płacić za paliwo, takie jak gaz, węgiel czy olej. Ciepło lub zimno jest wytwarzane dzięki wykorzystaniu energii z powietrza. Do zasilania urządzenia musisz jedynie używać energii elektrycznej, co można zrobić za pomocą paneli słonecznych.

Niskie zapotrzebowanie zgodne z WT 2021

Zapotrzebowanie na energię pierwotną dla nowej lub modernizowanej konstrukcji powinno być mniejsze niż przewidują to aktualne normy techniczne (WT 2021). Wskaźnik zapotrzebowania na energię pierwotną nie może być większy niż 70 kWh/m2/rok. Stosowanie technologii, które mają korzystny wpływ na izolację termiczną i szczelność budynku, a także dostarczanie zielonej energii do ogrzewania i

Właściciele nowych domów muszą stosować technologie energii odnawialnej, takie jak pompy ciepła, aby zmniejszyć zużycie energii pierwotnej w celu osiągnięcia WT 2021.

Komfort ogrzewania pompą ciepła

Bezemisyjne wytwarzanie energii elektrycznej i ciepła jest jedną z głównych korzyści płynących z połączenia pompy ciepła z fotowoltaiką. Kolejną korzyścią jest niemal bezobsługowa praca obu urządzeń. Należy pamiętać jedynie o stałej konserwacji. Ponieważ wykorzystywane są wszystkie odnawialne źródła energii, nie ma potrzeby budowania osobnego pomieszczenia na kocioł lub paliwo

Dofinansowanie do pompy ciepła

Rząd stworzył takie programy, jak „Mój prąd”, „Czyste powietrze” i inne, by pomóc klientom zmniejszyć wydatki na energię. Możesz znacznie obniżyć wydatki na instalację, korzystając z programów takich jak „Mój prąd”, „Czyste powietrze” czy ulgi termomodernizacyjne. W 2022 roku zostanie uruchomiony nowy program o nazwie „Moje Ciepło” z dopłatami do montażu pomp ciepła.